Ana Sayfa / Haberler / Çanakkale Şehitlerimizi; Büyük Destanın 105. Yılında, Saygı ve Rahmetle Anıyoruz..

Çanakkale Şehitlerimizi; Büyük Destanın 105. Yılında, Saygı ve Rahmetle Anıyoruz..

Bundan tam 105 yıl önce; kendi küçük, yüreği büyük kınalı kuzuların, bu toprakların istikbali ve istiklali için vermiş oldukları insanüstü bir mücadeledir Çanakkale. Yalnız kendi ulusu için değil, tüm dünya için bir zaferdir Çanakkale. Yedi düvele karşı bir varoluş mücadelesinin sahnelendiği yerdir Çanakkale. Anadolu halkına verdiği azim, umut ve kararlılık ile Kurtuluş Savaşı meşalesinin ateşlendiği yerdir Çanakkale. Bugün hala, her türlü şart ve ortamda Türk Milletine ilham kaynağı olan bir destandır Çanakkale.

Türk Milleti olarak; Dahili ve harici düşmanlarımız ile görülür veya görülmez her türlü zorluk karşısında, verilen ve verilecek olan mücadele ruhudur Çanakkale…

İşte tam da, bu türden sıkıntıların bir biri ardına yaşandığı bu dönemde, bize milli birlik ve beraberlik ruhu ile imkansızlıklar içinde bir destan yazabilme ruhunu yaşatmış olan Çanakkale Destanının Kahramanları başta ulu önder Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK ve onun silah arkadaşları olmak üzere tüm şehitlerimizi rahmet ve saygı ile anıyoruz. Ruhları şad olsun.

İsmail YILMAZ
TÜSEKON Genel Başkanı.
20.Dönem İzmir Milletvekili.

İlginizi Çekebilir

2024-Çalıştayımızı 29 Ekim-1 Kasım Tarihleri Arasında Kıbrıs’da Gerçekleştireceğiz.

  ÇALIŞTAYA KAYIT OLMAK İÇİN TIKLAYINIZ    ÇALIŞTAYA KAYIT OLMAK İÇİN TIKLAYINIZ        …