Ana Sayfa / Haberler / Sürücü Eğitimi Maliyet Çalışmamızı Tamamladık

Sürücü Eğitimi Maliyet Çalışmamızı Tamamladık

TÜSEKON Yürütme Kurulu Sürücü Eğitimi Maliyet Analizi Çalışmasını Tamamladı.

05.12.2015 Tarihinde yayımlanan “Milli Eğitim Bakanlığı Özel Motorlu Taşıt Sürücüleri Kursu Yönetmeliğinin Değiştirilmesine Dair Yönetmelik” gereği 01.01.2016 tarihinden itibaren “Taban Fiyat” uygulaması için illerimizde kurulacak olan “Sürücü Eğitim Maliyetlerini Belirleme Komisyonları” tarafından yapılacak çalışmalara katkı sağlamak üzere Konfederasyonumuza bağlı dernek ve federasyonlarımızca, ülkemizin sosyal ve ekonomik şartları dikkate alınarak bölgesel çalışmalar yapılmıştır. Yapılan bu çalışmalar Konfederasyonumuz Yürütme Kurulu tarafından 18-19 Aralık tarihlerinde yapılan toplantılarda değerlendirilerek, ülkemiz genelinde sektörün asgari giderleri belirlenmiştir. Konfederasyonumuzca  hazırlanan “sürücü eğitimi maliyet analiz çalışmamız” ile “sürücü eğitimi maliyetleri ön görü tablomuz” il valiliklerimizce oluşturulacak komisyonlarda konfederasyonumuzu ve sektörmüzü temsilen katılacak olan meslektaşlarımızca komisyonlara sunulmak üzere bir dosya haline getirilmiştir. Yapılan ve yapılacak olan çalışmaların ülkemize ve sektörümüze hayırlı olmasını diler, saygılarımızı sunarız.”

İsmail YILMAZ
GENEL BAŞK
AN

ÖNEMLİ: Valiliklerce kurulacak komisyonlarda görev alacak meslektaşlarımızın bağlı bulunduğu federasyon başkanları ile acil irtibat kurarak komisyona sunulacak dosyaları temin etmelerini rica ederiz.

Konfederasyonumuz tarafından üzerine kâr eklenmeden asgari maliyet esasına göre belirlenen kurs ücretleri, bir kurumda 30 kursiyer kaydı ve 3 Usta Öğretici çalıştığı düşünülerek ülke genelinde olabilecek en düşük maliyeti ortaya koyma amaçlı hazırlanmıştır. Her il temsilcimiz, illerinde bulunan kurumlar ile yapacağı istişareler sonucunda, bulundukları illerin komisyona sunacağı ücretleri ayrıca belirleyeceklerdir. Valilik komisyonları o ilin ücretlerini tespit edip ilan ettikten sonra kurumlarımız, komisyonca belirlenen ücretin atında olmamak şartıyla, kendi kurumlarının personel ve araç sayıları, yatırım maliyetleri ve eğitim standartlarına göre kendi kurum ücretlerini modül üzerinden ilan ederek uygulayabileceklerdir.

İlginizi Çekebilir

2024-Çalıştayımızı 29 Ekim-1 Kasım Tarihleri Arasında Kıbrıs’da Gerçekleştireceğiz.

  ÇALIŞTAYA KAYIT OLMAK İÇİN TIKLAYINIZ    ÇALIŞTAYA KAYIT OLMAK İÇİN TIKLAYINIZ        …