Ana Sayfa / Haberler / OSKEF Yeni Yönetimi Görev Dağılımını Yaptı

OSKEF Yeni Yönetimi Görev Dağılımını Yaptı

22.03.2017 tarihinde yapılan olağanüstü genel kurulu sonunda seçilmiş olan OSKEF yönetimi ilk toplantısını gerçekleştirdi.

18.04.2017 tarihinde TÜSEKON Genel Başkanı Sayın İsmail Yılmaz’ın onurlandırdığı Orta Anadolu Sürücü Kursları ve Eğitimcileri Federasyonumuzun ilk Yönetim Kurulu Toplantısını Üyelerimizin katılımı ile Ankara İlimizde gerçekleştirdik.

Toplantımızın gündeminde yer alan ;

1-      Açılış,Tanışma,Yoklama

Açılışımızın ardından,Orta Anadolu Bölgemizde bulunan 14 İlimizden gelen Yönetim-Denetim-Disiplin Kurulu Üyelerimiz kendilerini tanıtmıştır.Daha sonra 3 defa toplantımıza katılmayan üyemizin üyeliğinin düşeceği kararının ardından yoklama alınmıştır.

2-      Yönetim Kurulu Görev Dağılımının Gerçekleştirilmesi

Aşağıda tabloda belirtilmiştir. İllerimizin Dernek Başkanlarına OSKEF Başkan Yardımcılığı, Başkentimiz Ankara’dan iki arkadaşımıza Sayman ve Sekreterlik görevleri verilmiştir.

3-      Çalışma Komisyonu Belirlenmesi ve Görevlendirilmesi

Aşağıda tabloda belirtilmiştir.OSKEF Başkan Yardımcılarımızın Komsiyon Başkanlığında Yönetim-Denetim-Disiplin Asil ve Yedek Üyelerimizden oluşan 17 çalışma komisyonu oluşturulmuştur.

4-      Toplantı Yer ve Zamanlarının Belirlenmesi

Yönetim Kurulu Üyelerimiz ile bölgemizde bulunan İllerimizde ki meslektaşlarımız ile bir araya gelmek sorun ve sıkıntılarını yerinde dinlemek için farklı İllerimizde toplantı yapılmasına karar verilmiştir.

İlk Toplantımız ESKİŞEHİR İlimizde yapılacaktır.

5-      Teorik ve Direksiyon Eğitimlerinin Denetimleri

MTSK Yönetmeliği gereği teorik ve direksiyon eğitimlerimizin denetimlerinin, özellikle direksiyon eğitimlerinin planlamasının daha önceden yapılmasından ve kursiyerin bu süre zarfında farklı bahaneler ile planlanan zamanın dışında eğitimlere katılması meslektaşlarımızı zor durumda bırakmaktadır. Bu sebeple teorik derslerin akabinde kursiyer eğitime katıldıkca sisteme işlenmesi,eğitimleri bittiğinde direksiyon sınavına girmeye hak kazanması  üzerine OSKEF olarak gerekli çalışmalar yapılmasına karar verilmiştir.

  6-      Taban Fiyat Uygulamasında Yaşanan Aksaklıklar

Taban fiyat uygulamasında yaşanan aksaklıklar görüşülerek çözümü yönünde yönetim kurulu üyelerimizin önerileri alınmıştır.

7-      Mali Durum

Federasyonumuzun  mali durumu Yönetim-Denetim-Disiplin Kurulu Üyelerimiz ile paylaşılmıştır.

            8-   İl Derneklerinin ve Çalışmalarının Değerlendirilmesi.

İllerimizde her ay Dernek Başkanlarımız meslektaşlarımız ile toplantı yaparak sorun ve sıkıntılarının rapor halinde Yönetim Kurulu toplantılarında paylaşmaları ve sorunların çözüme kavuşması için gerekiyorsa Federasyon tarafından Konfederasyona ulaştırılması kararı alınmıştır.

                9-  2016 Yıllık Dernek Beyannameleri.

Derneklerimizin 2016 yılı beyannamelerinin Nisan ayı sonuna kadar Derbis sistemine girilmesi görüşülmüştür.

10-  Soru ve Cevaplar.

Yönetim Kurulu Üyelerimizden gelen sorulara cevap verildi.

                11-  Kapanış.

Gündem maddelerinin bitiminde tüm Yönetim Kurulu Üyelerimize katılımlarından dolayı teşekkür edilerek, toplantı sona ermiştir.

Bilgilerinize sunarız.

 

Ahmet Pektaş

Federasyon Başkanı


 

İlginizi Çekebilir

2024-Çalıştayımızı 29 Ekim-1 Kasım Tarihleri Arasında Kıbrıs’da Gerçekleştireceğiz.

  ÇALIŞTAYA KAYIT OLMAK İÇİN TIKLAYINIZ    ÇALIŞTAYA KAYIT OLMAK İÇİN TIKLAYINIZ        …