Ana Sayfa / Haberler / 24-27 Ekim Antalya Çalıştayımızı Başarıyla Gerçekleştirdik

24-27 Ekim Antalya Çalıştayımızı Başarıyla Gerçekleştirdik

6. GELENEKSEL ÇALIŞTAYIMIZI GERÇEKLEŞTİRDİK.

Sürücü Eğitimcileri Konfederasyonu olarak geleneksel hale getirmiş olduğumuz TÜSEKON Çalıştaylarımızın 6 cısını, 24-27 Ekim 2017 tarihleri arasında Antalya, Adalya Lara Hotel’de gerçekleştirdik.

2017 Yılının ülkemiz sürücü eğitiminin 30 uncu yılına ve aynı zamanda geleneksel TÜSEKON Çalıştaylarının 6 cısına denk gelmesi münasebetiyle, bu iki hususa dikkat çekmeye çalıştığımız ve “Hedef, Trafikte %100 Yaşam” temasını işlediğimiz bu çalıştayımıza; AK Parti Çorum Milletvekili ve aynı zamanda TBMM İdare Amiri Sayın Salim USLU, MHP Genel Başkan Yardımcısı ve Antalya Milletvekili Sayın Doç. Dr. Mehmet GÜNAL, AK Parti Erzurum Milletvekili Sayın Prof. Dr. Mustafa ILICALI, MEB-ÖDSGM Sınav Yönetimi, Moral, Motivasyon ve Rehberlik Daire Başkanı Sayın Yunus YAĞMUR, MEB-ÖÖKGM Trafik ve Sürücü Eğitimleri Daire Başkanı Sayın Ercan ALPAY, ile birlikte birçok il ve ilçe milli eğitim müdürlüğü temsilcisi ile ülkemizin dört bir yanında faaliyette bulunan kurumlarımızın kurucuları, idarecileri ve eğitimcileri katılmışlardır.

Çalıştayımızın birinci günü öğleden önce değerli milletvekillerimiz ve bürokratlarımızın katılımıyla gerçekleştirdiğimiz açılış törenimizde, sektörümüzün sorunları, beklentileri ve çözüm yollarına dair önerilerimiz TÜSEKON Genel Başkanımız tarafından yapılan sunum ile dile getirilmiştir.

Trafik sorununun çözümüne büyük katkı sağlayacağına inandığımız Bakanlığımızın, “Trafik Adabı Projesine” sık sık atıfta bulunduğumuz çalıştayımızın açılış töreninde, genel müdürlüğümüz tarafından hazırlanan, Trafik Adabı konularının işlendiği eğitici ve tanıtıcı kısa filmlere de yer verilmiştir.

Çalıştayımızın  birinci günü öğleden sonra TÜSEKON Genel Başkanı Sayın İsmail YILMAZ’ın moderatörlüğünde yapılan, “Teorik Sınavlar ve E-Sınavlar” konulu ilk oturumda ise panalist olarak MEB-ÖDSGM Sınav Yönetimi, Moral, Motivasyon ve Rehberlik Daire Başkanı Sayın Yunus YAĞMUR ve BASKEF Başkanı Sayın Muhterem SIKI yer almışlardır. Sayın Daire Başkanımız tarafından e-sınavlar ile ilgili yapılan ve yapılacak olan çalışmalara yönelik yapılan sunumun ardından, teorik sınavlar ve e-sınavlar ile ilgili sektörün yaşamış olduğu hususlar ile ilgili katılımcılar tarafından yöneltilen sorular, panalistler tarafından cevaplandırılmıştır.

Çalıştayımızın ikinci günü, yine TÜSEKON Genel Başkanımız Sayın İsmail YILMAZ moderatörlüğünde gerçekleştirilen, çalıştayımızın ikinci oturumunda ise, MEB-ÖÖKGM Trafik ve Sürücü Eğitimleri Daire Başkanı Sayın Ercan ALPAY ile TÜSEKON üyesi bölge federasyonlarımızın başkanları olan; OSKEF Başkanımız Sayın Ahmet PEKTAŞ, BASKEF Başkanımız Sayın Muhterem SIKI, DASKEF Başkanımız Sayın M. Alparslan DUMLU, GASKEF Başkanımız Sayın Muhammet BULUT, MASKEF Başkanımız Sayın Ali Rıza COŞKUN, İSKEF Başkanımız Sayın Murat TEKİN, ASKEF Başkanımız Sayın Seyfi MOROĞLU ile KASKEF Başkanımız Sayın Merih KARGI panalist olarak yer almışlardır. “Direksiyon Eğitimleri ve Sınavları ile Kurumsallaşma ve Haksız Rekabetin Önlenmesi” konularının ele alındığı oturumda, Sayın Daire Başkanımız tarafından yapılan son mevzuat değişiklikleri ile ilgili açıklamaların ardından, katılımcılar tarafından sözlü ve yazılı olarak yöneltilen sorular panalistler tarafından cevaplandırılmıştır.

Ayrıca bu yılki çalıştayımızda ilk defa, yapılan oturum ve programlar haricinde de katılımcıların birlikte vakit geçirmelerini sağlamak adına, bazı sosyal etkinliklere yer verilmiş olup; TÜSEKON Genel Başkan Yardımcımız Sayın Mehmet KAÇAR’ın organizasyonunda bir “Tavla Turnuvası” ile TÜSEKON Genel Başkan Yardımcımız Sayın Özkan ÇELİK’in organizasyonu ile “Federasyonlar Arası Futbol Turnuvası”   gerçekleştirilmiştir.

TÜSEKON üyesi 8 bölge federasyonumuzun, futbol takımlarının kıyasıya mücadele ettiği futbol turnuvası sonunda, MASKEF Futbol Takımımızı finalde yenen, İSKEF Futbol Takımımız Şampiyonluğu göğüslerken, yine aynı takımımız oyuncularından Sayın Özgür ÇELİK turnuvanın gol kralı olmuştur. 32 Yarışmacının katıldığı tavla turnuvasında ise İSKEF Federasyonumuz bölgesi çalıştay katılımcılarımızdan Sayın Serkan ÖNAL’ı yenen Sayın Mustafa YILMAZ birinciliği elde etmiştir.

Çalıştayımızın son günü MASKEF Başkanımız Sayın Ali Rıza COŞKUN’un sunumları ile yapılan geleneksel kapanış galasında ise sertifika töreni ile birlikte yarışmalarda dereceye giren oyuncu ve takımların ödülleri takdim edilmiştir.

Çalıştayımıza teşrifleriyle bizleri onurlandıran, başta değerli Milletvekillerimize ve Daire Başkanlarımıza, İl ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerimizin temsilcilerine, onurlu ve gururlu davranışlarıyla bugüne kadar olduğu gibi bu çalıştayımızda da sektörüne ve sivil toplum örgütüne sahip çıkan tüm meslektaşlarımıza ve ayrıca katılım katkıları ile bizlere destek veren tüm sektör paydaşlarımıza ayrı ayrı teşekkür ederiz.

Çalıştayımızın ilk günkü açılış töreninin ardından, hemen ertesi günü ayaklarının tozu ile TBMM de düzenledikleri basın toplantısı ile katılmış oldukları çalıştayımız ve bu çalıştay da dile getirilen sektörümüzün sorunlarına ve beklentilerine yönelik açıklamalarda bulunan AK Parti Çorum Milletvekili ve aynı zamanda TBMM İdare Amiri Sayın Salim USLU ile AK Parti Erzurum Milletvekili Sayın Prof. Dr. Mustafa ILICALIya teşekkürü bir borç biliriz.

Son derece verimli bir şekilde geçen bu programların sonucunda ortaya çıkan hususlara dair hazırlanan “Çalıştay Sonuç Bildirgesi” kısa bir süre sonra hazırlanarak yayınlanacaktır.

Sektörümüz kamuoyunun bilgilerine saygılarımızla arz ederiz.

 

 

 

İlginizi Çekebilir

2024-Çalıştayımızı 29 Ekim-1 Kasım Tarihleri Arasında Kıbrıs’da Gerçekleştireceğiz.

  ÇALIŞTAYA KAYIT OLMAK İÇİN TIKLAYINIZ    ÇALIŞTAYA KAYIT OLMAK İÇİN TIKLAYINIZ        …