Ana Sayfa / Haberler / DİL SEÇENEKLİ E-SINAV SORU MODÜLÜ

DİL SEÇENEKLİ E-SINAV SORU MODÜLÜ

 

Değerli Meslektaşlarımız,

E – Sınav Sorularının güncellenebilmesi için TÜSEKON tarafından Soru Modülü hazırlanarak hizmete alınmıştır.

Tüm Dünyanın içerisinde bulunduğu COVİD-19 salgını dolayısıyla Ülkemizde de alınan tedbirler kapsamında, Eğitim öğretim faaliyetlerimizin durdurulmuş olması ve eğitimcilerimizin bu dönemde boş vakitlerinin de olduğunu düşünerek bu zaman dilimini E-Sınav Soru Modülümüzü hazırlayarak sektörümüz adına faydaya çevirmek istemekteyiz.

Soru Modülümüzün açılmasındaki temel amacımız mevcut e-sınav sorularının AB standartları çerçevesinde içerik kazanmasına yönelik bakanlığımıza ve sektörümüze destek olunmasıdır.

Avrupa Birliği ülkelerinde olduğu gibi sorularımızın görsel içeriğinin yoğunlukta olmasını, rahat anlaşılır, bilgi ve yorum yapabilme yeteneklerini ölçebilen soruların oluşmasını sağlamak hedeflenmektedir.

Soru Modülümüzde Ders, Ünite ve Konu seçimi yapılarak, resimli, resimsiz, iki,üç ve dört şıklı çoktan seçmeli sorular girilebilecektir. Ayrıca Türkçe, Arapça, Rusça, İngilizce, Almanca ve Çince Dil seçenekleri de bulunmaktadır.

Federasyon Başkanlarımızın bölgelerinde oluşturacakları Soru hazırlama Komisyonlarınca Modüle Soru girilmesi sağlanacaktır.

Federasyon Bölgelerinde Teorik Derslere giren Kurucu, Müdür ve Uzman/Usta Öğreticilerimizin bu komisyonlarda görev alması önceliğimiz olacaktır. Ayrıca Katkı sağlayacağını düşünen tüm eğitimcilerimiz, Federasyon Başkanlarımız ile irtibata geçerek bu komisyonlarda görev alabileceklerdir.

Modüle eklenen Tüm Sorular TÜSEKON Soru Değerlendirme Komisyonumuzca ayrıca bir değerlendirmeye tabi tutulacaktır. Değerlendirme Sonucu belirlenen sorular Bakanlığımız ile paylaşılarak uygun görülen soruların E-SINAV larda kullanılabilmesi sağlanacaktır.

Tüm Eğitimcilerimizce yapılacak katkıları önemsiyor, katkılarınızı esirgememelerini rica ediyoruz.

Biz büyük bir aileyiz. Aydınlık geleceğimize birlikte yürüyeceğiz ve birlikte başaracağız…

Tüm sektörümüze tekrar Hayırlı Uğurlu olmasını diliyoruz.

İlginizi Çekebilir

2024-Çalıştayımızı 29 Ekim-1 Kasım Tarihleri Arasında Kıbrıs’da Gerçekleştireceğiz.

  ÇALIŞTAYA KAYIT OLMAK İÇİN TIKLAYINIZ    ÇALIŞTAYA KAYIT OLMAK İÇİN TIKLAYINIZ        …