Ana Sayfa / Haberler / Öğretmenler Günümüz Kutlu Olsun

Öğretmenler Günümüz Kutlu Olsun

 

ÖĞRETMENLER GÜNÜ KUTLU OLSUN…

24 Kasım 1928, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün Millet Mektepleri’nin Başöğretmenliğini kabul ettiği gündür. Geleceğin mimarı olan öğretmenler için her bir öğrenci için ayrı değere sahipdir. Öğretmenler Günü; Türk öğretmeninin toplumdaki önemini ve değerini belirtmek, öğretmenler ve öğrenciler arasında sevgi saygı ve dayanışma bağlarını güçlendirmek, emekli öğretmenleri saygıyla anmak, öğretmenlik mesleğine yeni atılan öğretmenlerde mesleklerinin yüceliğinin bilincini uyandırmak amacıyla her yıl kutlanır.
Kadim değerlerin günübirlik çıkarlara feda edildiği günümüzde, bu kutlu sanatı en güzel biçimde icra etmek durumunda olan ve bunun için de heyecanını sürekli diri tutan, ideallerini hergün yeniden kuşanan Saygıdeğer Öğretmenlerimizin ve Uzman/Usta Öğreticilerimizin bu anlamlı gününü tebrik ediyor, ebediyete intikal etmiş tüm öğretmenlerimizi rahmet, minnet ve saygıyla anıyoruz.

Yönetim Kurulu Adına
Mehmet İZCİ
TÜSEKON Genel Sekreteri

 

İlginizi Çekebilir

“2023 SÜRÜCÜ EĞİTİMİ VİZYONU” Temalı 9. GELENEKSEL ANTALYA ÇALIŞTAYI

TÜSEKON-Türkiye Sürücü Eğitimcileri Konfederasyonu olarak Genel Başkanımız Sayın Nusret TÜRKER’in öncülüğünde 15-18/11/2022 tarihleri arasında Antalya …